Poznaliśmy Liderów Przedsiębiorczości (ZDJĘCIA)


Kino plenerowe, biuro rachunkowe wspierające Ukraińców oraz producent części do naczep z ponad półwieczną tradycją na rynku – to najlepsze firmy w regionie, zdobywcy prestiżowego tytułu dziewiętnastej edycji „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody oraz wyróżnienia odbyła się 30 maja w poznańskim Hotelu Bazar.

Tegoroczna edycja konkursu, którego organizatorem jest powiat poznański, pokazała, że mimo trudnego roku dla przedsiębiorców wielu mogło pochwalić się sukcesami i dalszym rozwojem.

– Nawet w tych trudnych czasach, kiedy nie tak dawno zmagaliśmy się z pandemią, kiedy jest wojna w Ukrainie, i kiedy wszyscy odczuwamy inflację, spotykając się w takim gronie – przedsiębiorców, ludzi nauki czy samorządowców, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – podkreślał starosta poznański Jan Grabkowski. – Dla nas ta nagroda i ten konkurs jest bardzo ważna, ponieważ doceniamy tych, którzy chcą i potrafią pracować, a przy tym kierują się określonymi wartościami. Liczba zgłoszeń do kolejnych edycji Lidera potwierdza zresztą, że warto taki konkurs organizować – dodał.

Do udziału w nim, tak jak w poprzednich latach, zostały zaproszone średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań – miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem. W Hotelu Bazar poznaliśmy tych najlepszych. Wśród mikroprzedsiębiorstw głównym laureatem została Pracownia Ferment Kolektiv Radosław Tomasik, na co dzień organizująca kina plenerowe. Jej działalność opiera się na szeroko pojętym wykorzystaniu sztuki filmowej, a szczególną troską otacza małe wiejskie szkoły, gdzie prezentują filmy, wyrównując w ten sposób szanse edukacyjne dzieci i młodzieży.

Liderem wśród małych przedsiębiorstw zostało TaxCoach – biuro rachunkowe, które oprócz profesjonalnej obsługi w zakresie księgowości, jest partnerem w projekcie honoTu dla Ukrainy, wspierającym uchodźców. Najlepsza w kategorii średni przedsiębiorca okazała się natomiast firma z aż 55-letnią tradycją – STEELPRESS – producent części i akcesoriów do przyczep. To tutaj idee zmieniają się w projekty, a na drukarkach 3D powstają prototypy produktów. Spółka bardzo dba o środowisko nieustannie pracując nad ulepszaniem i wydłużaniem trwałości artykułów. Na terenie zakładu działa też oczyszczalnia ścieków, co pozwala na znaczną redukcję zużycia wody.

Dodajmy, że udział w konkursie był całkowicie bezpłatny. Startujących oceniał partner merytoryczny, spółka Grant Thornton Frąckowiak. Eksperci oceniali m.in. przedsiębiorczość, działalność społeczną, innowacyjność, a także posiadanie przez firmy ciekawej oferty. Wnikliwie sprawdzano także, czy dany przedsiębiorca rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a także zwracano uwagę na aspekty ekologicznie, które dziś są bardzo mocno promowane. Zwycięzcy poza tytułem otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Bank Spółdzielczy, Międzynarodowe Targi Poznańskie czy firmę Grant Thornton Frąckowiak.

Zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz