Senat UAM za polityką antydyskryminacyjną na uczelni


Senat UAM pozytywnie zaopiniował projekt „Polityki równościowej i antydyskryminacyjnej”. Za oddano 45 głosów, przeciw 3, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska zapowiedziała, że jak najszybciej podpisze zarządzenie wprowadzające dokument na Uniwersytecie. Wyraziła także zadowolenie z tak ożywionej dyskusja nad dokumentem, co wskazuje na jego wagę, a także na zaangażowanie społeczności UAM.

Rektorka UAM przypomniała: – “Polityka równościowa i antydyskryminacyjna UAM” ma na celu uspójnienie prowadzonych już działań, określenie i rozbudowanie kompetencji jednostek i osób angażujących się w działania antydyskryminacyjne, ustalenie warunków działania rzecznika praw i wartości akademickich, słowem: zbudowanie systemu działań antydyskryminacyjnych na UAM. Zarówno prace Komisji ds. przeciwdziałania dyskryminacji, jak i wnioski z badań ankietowych przeprowadzanych na uczelni wykazały, że tego typu zachowania mają niestety miejsce. Nie ulega zatem wątpliwości, że implementacja tego dokumentu jest w pełni uzasadniona – dodaje prof. Bogumiła Kaniewska. – Szczególnie ważne jest wprowadzenie postępowania mediacyjnego, może to zrobić zarówno Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji a także Rzecznik Praw i Wolności Akademickich – dodała rektor.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz