Enea Basket Poznań dalej w walce o 1 ligę!

Drugoligowi koszykarze Enea Basket Poznań w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off pokonali zespół Rycerze Rydzyna 110:84 (27:17, 26:22, 32:19, 25:26). Rewanż w sobotę. Patronat medialny nad poznańską drużyną sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Poznańscy koszykarze objęli prowadzenie w I kwarcie i nie oddali go do końca meczu. Już po 5 minutach gry prowadzili 17:6 /4’22’’/, by za chwilę podwyższyć prowadzenie do 16 punktów /22:6 – 3’19’’/. Oczywiście, że naiwnością byłoby sądzić, że tak będzie dalej przebiegał mecz. Drużyna Rydzyny to doświadczony zespół i w każdej chwili może odrobić straty. I odrabia, do końca tej kwarty zmniejsza stratę do 10 punktów. Pierwsze 2 minuty II kwarty mają przebieg wyrównany. Okres między 8 i 6 minutą gry tej kwarty jest udany dla zespołu gospodarzy. Jego przewaga rośnie do 19 punktów. Teraz zespoły solidarnie to zmniejszają prowadzenie /Rycerze/, to powiększają /Enea/. Różnica punktów na korzyść gospodarzy waha się w przedziale 13 – 19 punktów. Ostatecznie po celnej trójce Janka Nowickiego i odpowiedzi Michała Samolaka w ostatnich 30 sekundach tej kwarty zostaje ustalony wynik do przerwy: 53:39.