Piękne gole Warty Poznań

W 25. kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała w Grodzisku Wlkp. Górnika Zabrze 2:1 (1:1). Piękne gole dla zielonych zdobyli Łukasz Trałka i Frank Castañeda. Dla rywali honorową bramkę strzelił Krzysztof Kubica. Poznaniacy dzięki zwycięstwu awansowali na 14. miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej gry. Remis był zasłużonym wynikiem. Obie bramki strzelone zostały ze stałych fragmentów gry. W 15. minucie Łukasz Trałka fenomenalnie przymierzył z rzutu wolnego, z ok. 25. metrów, w okienko bramki zabrzan. – Na pewno gol ten mogę umieścić w TOP 3 moich bramek – powiedział w przerwie meczu w telewizyjnym wywiadzie Łukasz Trałka. Z kolei goście wyrównali w 31. minucie po rzucie rożnym, kiedy do piłki dośrodkowanej przez Erika Janże najwyżej wyskoczył Krzysztof Kubica i uderzeniem głową pokonał bramkarza Warty.