Koszykarska uczta w Tarnowie Podgórnym

Koszykarze Tarnovii Basket zaserwowali swoim kibicom wszystko to, co najlepsze. Wyjątkową determinację, zwroty akcji, twardą obronę i rewelacyjną postawę liderów zespołu. Tarnovia Basket po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała KSK Ciech Noteć Inowrocław 90:89. Patronem medialnym tarnowskiego klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Do Tarnowa Podgórnego przyjechała drużyna ograna, doświadczona i z ambicjami – 3. miejsce w tabeli
i tylko 3 porażki na koncie. Choć Tarnovia na własnym parkiecie przegrywa rzadko (2 porażki), to faworytem oczywiście nie była.

Początek nerwowy, mało punktów. Delikatne prowadzenie gości. Tarnovia w ataku. Kończy się czas akcji. Zza linią trzypunktową Bartłomiej Pawlak. Trafia. Gospodarze poczuli krew. Sroczyński w kilka chwil dorzuca 10 punktów. Tarnovia Basket wyprowadza serię 11:2, a pierwszą kwartę kończy na prowadzeniu 25:18.

Kolejne minuty to walka na łokcie. Po obu stronach parkietu za wygraną nie daje Mateusz Kurach, w ataku szarpie Wojciech Pawełczyk i Rafał Urbaniak. 9 punktów dokłada Lee Danderfer. Twarda, błotna wręcz gra. Punkt za punkt. Do czasu.