Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Enea Basket Poznań 74:77

W drugoligowych derbach koszykarzy Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne przegrała z Enea Basket Poznań 74:77 (27:26, 19:8, 13:19, 15:24). Patronat nad tymi zespołami sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Goście pierwsi zdobywają 2 punkty. Mniej więcej do połowy kwarty trwa wymiana ciosów. W 5:06 gospodarze odskakują na 5 punktów. Na krótko, bowiem wynik cały czas oscyluje wokół 1-3 punktów na korzyść to jednej, to drugiej drużyny. Taką też przewagą 27:26 kończy się pierwsza kwarta.
Obraz gry nie zmienia się do 5:16 minuty, gdy kolejny raz jest remis i to nie ostatni. Teraz następuje okres lepszej gry zespołu Tarnovii, która podwyższa prowadzenie najpierw do 7 punktów, a kolejno do 11, by zakończyć kwartę i pierwszą połowę wynikiem 46:34.