Warta Poznań przegrała z Wisłą Płock

Warta Poznań w 15. kolejce PKO Ekstraklasy przegrała z Wisłą Płock 1:2 (0:1). Nie udał się więc  trenerski debiut Dawida Szulczka. Jego podopieczni co prawda stworzyli sobie więcej okazji bramkowych, ale do siatki trafiali wyłącznie piłkarze Wisły Płock: Radosław Cielemęcki (45.+2) i Łukasz Sekulski (64.), a gol dla gospodarzy padł w doliczonym czasie po samobójczym trafieniu głową Damiana Rasaka.

Piłkarze Warty w pierwszej części kilka razy zaatakowali Wisłę pressingiem już na jej połowie i sprawili przeciwnikom sporo problemów przy wyprowadzaniu piłki. Wygrywali wiele pojedynków, przejmowali piłkę i dłużej się przy niej utrzymywali. Mieli też kilka niezłych okazji do wyjścia na prowadzenie.

Strzały Michała Kopczyńskiego (5. minuta) i Jakuba Kiełba (kwadrans później) były jednak zbyt lekkie, by mogły zaskoczyć bramkarza płocczan. Krzysztof Kamiński obronił też sprytne uderzenie głową Dawida Szymonowicza – obrońca Warty był zaledwie kilka metrów przed bramką, więc mógł zaskoczyć przeciwnika.