Słodko – gorzki tydzień Tarnovii Basket

To był niezwykle intensywny tydzień dla koszykarzy Tarnovii Basket. Tydzień zakończony połowicznym sukcesem. Najpierw bardzo wysoko pokonali MKS Sokół Międzychód (87:58). Następnie nie dali rady AZS UMK Transbruk Toruń przegrywając 66:70. Patronat nad klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Po perfekcyjnym początku sezonu koszykarze Tarnovii Basket pierwszą porażkę odnieśli dopiero w 4. kolejce na parkiecie w Inowrocławiu. Szybko jednak pokazali, że ich seria zwycięstw to nie był przypadek.

W środę, 20 października, do Tarnowa Podgórnego z wielkimi nadziejami przyjechał zespół Sokoła Międzychód. Gospodarze już w drugiej kwarcie całkowicie je jednak rozwiali. Jeszcze przed przerwą wyszli na 17-punktowe prowadzenie zniechęcając gości do podjęcia jakiejkolwiek walki.

Na próby nawiązania walki nie pozwalał przede wszystkim rewelacyjny Seweryn Sroczyński. Pod atakowanym koszem urządził sobie regularny piknik zdobywając w całym spotkaniu aż 28 punktów. Swoje dołożyli Damian Antczak (13 pkt.) oraz Lee Danderfer (10 pkt.). Przewaga rosła jak na drożdżach osiągając na koniec spotkania aż 29 punktów. Parkiet w Tarnowie Podgórnym ciągle pozostawał niezdobyty.