Enea Basket Poznań – kolejny zwycięski weekend!

Tym razem zespoły Enea Basket Poznań mają mniej rozegranych meczów, ale również wszystkie zwycięskie! Patronat nad klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

3LM:  PGE Spójnia Stargard – Enea Basket Junior Poznań 66:70 (14:21, 25:18, 16:18, 11:13)

Spośród 3 drużyn Enei Basket Poznań, które rozegrały swoje spotkania w ostatni weekend, jako pierwszy wystąpił zespół III-ligowy, który w spotkaniu wyjazdowym zmierzył się z drużyna PGE Spójnia Stargard. W pierwszej połowie spotkanie było niezwykle wyrównane, a drużyny podzieliły się zgodnie po jednej wygranej kwarcie z taką samą różnicą punktów. W III i IV kwarcie zarysowała się nieznaczna przewaga zespołu Enei, która w efekcie przyniosła zwycięstwo 70:66. Dla przypomnienia, w rozgrywkach III ligowych klub jest reprezentowany przez 15- i 16-latków, dla których jest to okazja rywalizowania często z seniorami i stanowi przygotowanie do ewentualnego /trzeba to wywalczyć/ udziału w rozgrywkach centralnych.

Punkty dla Enei zdobyli: K. Koc 17, Ł. Grodzki 13, K. Długiewicz 8, J. Kołodziński 8, A. Najder 8, K. Kaczyński 5, I. Mastalerz 5,   K. Sobczyński 5, D. Grodzki 1.