Wygrana siatkarek Enea Energetyka Poznań

Pierwszoligowe zawodniczki Enea Energetyka Poznań pokonały zespół LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2. Patronat medialny nad poznańskim zespołem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Mecz rozegrany został w sobotę w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9. Spotkanie rozpoczęło się nie na korzyść gospodarza. EnergetykGIRLS uległy zawodniczkom z Mazowsza 22:25. Kolejna partia należała do poznanianek. Siatkarki pewnie weszły do gry i pokonały przeciwnika do 17. Trzeci set to był istny horror. Zawodniczki z Nowego Dworu zmotywowane, żeby wywieźć z Poznania 3 pkt. walczyły do ostatniej piłki zaskakując poznanianki swoimi zagraniami. EnergetykGIRLS w obronie pokazały wszystkim obecnym na hali i przed telewizorami walkę do ostatniej piłki, zawziętość i zespołowość. Ostatecznie 3 set należał do Nowego Dworu. Czwarty set również był siatkarskim widowiskiem, któremu towarzyszył motywujący doping Klubu Kibica Enea Energetyka Poznań. Siatkarki z Wielkopolski wygrały 25:22. Tie break był znakomitym dowodem na zgranie i zespołowość poznanianek. Błędy, które się pojawiały po chwili obracały się w kapitalne akcje. Po zdobytym 15 pkt. przez Enea Energetyka Poznań w hali „wybuchła” radość i głośny doping kibiców. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz.

15 października Enea Energetyk Poznań zagram mecz wyjazdowy z KS Częstochowianka.
Mecz domowy – 23 października z KSS Karpaty Krosno.