Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wlkp. z Zagłębiem Lubin

Warta Poznań, choć była zespołem lepszym, to przegrała w Grodzisku Wlkp. z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1). Bramki zdobyli: Tomas Zajic (45+1) i Patryk Szysz (66.). Bohaterem spotkania był jednak bramkarz gości Dominik Hładun, który wyczyniał cuda. Obronił m.in. rzut karny.

Warta w pierwszej części mogła prowadzić co najmniej 2:0, ale nie wykorzystała bardzo dogodnych sytuacji. W 8. minucie Adam Zrelak nie trafił piłką w bramkę znajdując się kilka metrów przed nią. W 26. minucie po podaniu Zrelaka w kierunku bramki gości popędził Milan Corryn, ale zamiast oddać strzał lub zagrać w prawo do lepiej ustawionego Jaysona Papeau, zrobił skręt w lewo i zagrał wzdłuż bramki, gdzie nie było nikogo. W 39. minucie zieloni mieli rzut karny podyktowany po faulu na Jaysonie Papeau. Niestety, Mateusz Kupczak nie zdołał pokonać Hładuna. W doliczonym już czasie gry do pierwszej połowy goście objęli prowadzenie po strzale z główki Tomasa Zajica.