Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny AGROBEX CUP w Pobiedziskach

Od 21 do 25 sierpnia na kortach tenisowych OSiR w Pobiedziskach odbył się OTK Kadetów AGROBEX CUP w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Tenisowego.

Drugi rok z rzędu sponsorem turnieju była firma AGROBEX dzięki czemu turniej miał ładną oprawę. Organizatorem był Pobiedziski Klub Tenisowy we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. W zawodach udział wzięła liczna grupa zawodniczek i zawodników z całej Polski, w sumie 32 chłopców i 28 dziewczynek.
Turniej dziewcząt wygrała Martyna Mackiewicz z KT GAT Gdańsk rozstawiona w turnieju z nr 1 która w finale pokonała Amelię Paszun AZS Poznań 7:6, ret. Po bardzo zaciętym pierwszym secie Amelia poddała mecz ze względu na kontuzję barku. W drodze do finału Martyna pokonała Marię Głowacką TS Idea Sport Toruń 6:1 6:2, a Amelia Nadię Affelt z Toruńskiej Akademii Tenisowej 6:3 6:4. W turnieju grała też Nika Hurkacz siostra Huberta Hurkacza. Awansowała do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość Nadii Affelt przegrywając po stojącym na dobrym poziomie meczu 6:7, 2:6. Lepiej Nicae poszło w grze podwójnej, gdzie awansowała do finału grając w parze z Antoniną Helińską Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy. W grze finałowej uległy parze Maria Głowacka / Oliwia Jedrzejak. Oliwia reprezentuje Szczeciński Klub Tenisowy, Nika Krzycki Klub Tenisowy Wrocław.
W turnieju chłopców od początku turnieju dominował rozstawiony z nr 1 Mateusz Lange AZS Poznań, który w finale pokonał Jakuba Kawałkowskiego MKT Łódż 6:1 6:2 W półfinale Mateusz wygrał z Jakubem Hrynkiewiczem CKT Grodzisk Mazowiecki rozstawionym z nr 4 w turnieju 6:2,6:4, a Jakub wygrał po bardzo zaciętym meczu z młodym bardzo obiecującym 14 latkiem Kacprem Knitterem ze Szczecina 4:6, 6:2, 10:6. W grze podwójnej chłopców Jakub Kawałkowski w parze z Mikołajem Kowalem AZS Poznań wygrali cały turniej pokonując w finale parę Maksymilian Krzyżosiak – Michnikowski KS Klub Tenisowy Szczawno Zdrój – Nyk Jakub Tenisowy UKS LEO Trąbki Małe 6:0, 6:4.

Od niedzieli, dzięki uprzejmości właścicieli klubu Durski Tejerina Tennis Club, gry z powodu deszczu przeniesione zostały na kryte korty do Glinki Szlacheckiej. Tam też odbyło się uroczyste zakończenie turnieju AGROBEX CUP, wręczenie pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród przez dyrektora turnieju Jacka Durskiego – w obecności sędziego naczelnego turnieju Przemysława Krawczyka, który w profesjonalny sposób przeprowadził turniej. Wieloletnia tradycja pobiedziskich turniejów, wspaniałe pączki z cukierni Jacka Grzeczki fundowane przez organizatorów została oczywiście zachowana. Mimo pogodowych perturbacji wszyscy uczestnicy turnieju w dobrych nastrojach wracali do domu podkreślając sprawną organizację i miła atmosferę.