Warta Poznań zremisowała z Jagiellonią Białystok

Warta Poznań w piątkowy wieczór, w szóstej kolejce PKO Ekstraklasy, zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Kuzimski w 48 minucie. Wyrównał 120 sekund później Fedor Černych.

Oba zespoły przystępowały do meczu po dwóch z rzędu porażkach i walczyły o to, by w lepszych humorach spędzić dwutygodniową przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy. Zielonym przyszło grać w piątek bez Michała Jakóbowskiego, który doznał kontuzji i w ogóle nie znalazł się w kadrze na mecz. Miejsce podstawowego dotąd skrzydłowego zajął Mario Rodriguez i w ten sposób w wyjściowej jedenastce poznaniaków pojawili się wszyscy zagraniczni piłkarze Warty: oprócz Hiszpana także Robert Ivanov, Milan Corryn i Adam Zrelak. Ten ostatni zresztą wytrwał na boisku do połowy pierwszej części. Wtedy to dał o sobie znać uraz, którego Słowak nabawił się w starciu z bramkarzem Jagiellonii kilka minut wcześniej. Na murawie pojawił się Mateusz Kuzimski, a trenerowi Piotrowi Tworkowi pole manewru jeszcze bardziej się zawęziło.