Warta Poznań przegrała z Legią Warszawa

Warta Poznań w czwartej kolejce piłkarskiej ekstraklasy przegrała z Legią Warszawa 0:2 (0:1).

Podopieczni Piotra Tworka zaliczyli niezły start sezonu 2021/2022. Rozpoczęli ligowe zmagania od dwóch remisów, ale w trzeciej kolejce pewnie pokonali beniaminka Górnika z Łęcznej 4:0. Zawodnicy Warty nie wystraszyli się także mistrzów Polski. Już w 69.  sekundzie  Adam Zrelak pokonał Artura Boruca. Niestety, po analizie VAR okazało się, że był na minimalnym spalonym i bramka nie została uznana.
W 29. minucie Muci groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale Adrian Lis mimo rykoszetu zdołał wybić piłkę na rzut rożny. 120 sekund później Muci przedryblował czterech defensorów, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Warta zrewanżowała się w 35. minucie – po strzale Łukasza Trałki futbolówka odbiła się od słupka.