Polacy przepadli w eliminacjach Poznań Open

Maks Kaśnikowski podzielił los Marcela Politowicza i Wojciecha Marka w eliminacjach challengera tenisowego ATP Poznań Open 2021. Ostatni z naszych reprezentantów po prawie dwugodzinnym boju uległ Belgowi Christopherowi Heymanowi 3:6, 4:6.

Kaśnikowski rozpoczął spotkanie niezwykle ofensywnie i to on starał się przejmować inicjatywę w wymianach. Heyman spisywał się dobrze w defensywie, a kilka niewymuszonych błędów Polaka poskutkowało przełamaniem na korzyść Belga. Wyżej notowany tenisista wyszedł na prowadzenie 3:1, ale to nie podłamało warszawianina. Szybko odrobił straty, a następnie wyrównał na 3:3. Od tego momentu jednak to Heyman prezentował lepszy tenis i wygrał trzy następne gemy. Po 44 minutach zapisał partię na swoje konto.

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty niż pierwszy. Gra obu tenisistów stała na bardzo wysokim poziomie, przez co można było oglądać wiele wyrównanych i emocjonujących wymian. Kaśnikowski tym razem jako pierwszy przełamał i wyszedł na prowadzenie 3:1. Polak miał nawet cztery szanse na 4:1, ale wówczas zabrakło sił i to Belg poszedł za ciosem.