Kolejne zwycięstwo Armii Poznań

W piątym tegorocznym meczu, drużyna futbolu amerykańskiego ARMIA Poznań pokonała Wilki Łódzkie 28:6 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli sezonu zasadniczego PFL2.

Gospodarze utrzymali status niepokonanych w obecnych rozgrywkach i niezależnie od wyniku pozostałego jeszcze do rozegrania spotkania z Hammers, będą gospodarzem meczu półfinałowego fazy play off.
Sobotnia potyczka rozpoczęła się od mocnych akcentów zarówno w ofensywie jak i w grze obronnej Armii. Dwa przyłożenia w pierwszej kwarcie zaliczone przez Jakuba Kończala i Ivo Jakubowskiego, uzupełnione zostały podwyższeniami w wykonaniu Wojciecha Szymańskiego. W połączeniu z bardzo skuteczną grą formacji defensywnej, dało to prowadzenie 14-0 i umożliwiło spokojną kontrolę dalszej gry przez zespół z Poznania.
Przed przerwą swoje punkty dołożył jeszcze Tomasz Gajewski uznany MVP tego spotkania i po kolejnym podwyższeniu, Armia wygrywała 21-0.
W pozostałych dwóch kwartach, niewiele zmieniło się w obrazie gry. Goście próbowali różnych wariantów rozgrywania akcji, ale defensywa prowadzona przez Szymona Barczaka bardzo skutecznie uniemożliwiała łodzianom dotarcie do pola punktowego.
Kolejne przyłożenie zostało zdobyte w trzeciej kwarcie przez Witolda Gajewskiego i podwyższone przez bezbłędnego tego dnia Wojciecha Szymańskiego.
Dopiero w ostatniej akcji Wilki zdobyły honorowe punkty, po którym to zagraniu sędziowie zakończyli spotkanie, które mimo wielce upalnej aury, obserwowała bardzo duża grupa kibiców, aktywnie wspierająca zawodników Armii.
Ekipa z Poznania, kończąc fazę zasadniczą na pozycji lidera, potwierdziła swoje ambicje sięgające co najmniej finału rozgrywek PFL2.
Kolejną okazją do obejrzenia poznańskich futbolistów w „Twierdzy Golęcin” będzie pierwszy, półfinałowy mecz fazy play off, który zostanie rozegrany 3 lipca 2021.