4Foulee CSI4* Poznań: Memoriał Macieja Frankiewicza (ZDJĘCIA)

Na poznańskim hipodromie Wola, podczas zawodów jeździeckich 4Foulee CSI4* Poznań 2021, w Memoriale Macieja Frankiewicza triumfował Litwin Andrius Petrovas. Średnią Rundę wygrał Kamil Grzelczyk, w finale Elite Tour najlepsza była Paulina Sawicka, a w Małej Rundzie po zwycięstwo sięgnął Belg Thibault Vermeulen. W próbie maratonu zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi najlepszy przejazd zaprezentował Daniel Schneiders z Austrii.

Memoriał Macieja Frankiewicza, o puchar BSI oraz nagrody mecenasa zawodów pana Romana Roszkiewicza, zebrał na liście startowej 60 par. 21 z nich pokonało parkur pierwszego nawrotu bezbłędnie, ale w drugim zobaczyliśmy już tylko najlepszą 15. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął stały bywalec zawodów w Polsce – Litwin Andrius Petrovas dosiadający konia Zwarovski Z. Ta po raz kolejny prezentuje bardzo dobrą formę – przypomnijmy, że w kwietniu triumfowali wspólnie w Grand Prix CSI2* w Zielonej Górze.

„Pierwszy nawrót był dla mnie bardzo dobry. W drugim było trudniej, bo zostali już tylko sami szybcy zawodnicy. Ten, kto nie był szybki, nie mógł się do niego zakwalifikować. Jestem szczęśliwy” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się dobrze znany polskiej publiczności Felix Hassmann z Niemiec na 14-letniej klaczy Balance 30, a na trzecim Belg Wilm Vermeir na Joyride S.