Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk. Kryzys wydaje się być zażegnany!

Lech Poznań w 26. kolejce PKO Ekstraklasy pewnie wygrał z Lechią Gdańsk 3:0 (0:0). Kolejorz szczególnie w drugiej połowie mógł się podobać. Kryzys wydaje się być zażegnany.

Lechia przed tym spotkaniem miała 38 punktów i zajmowała piąte miejsce w tabeli. Kolejorz był dopiero 11 z 30 punktami.

Gospodarze początkowo oczekiwali na rywala na własnej połowie i pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 20 minucie, kiedy to prawym skrzydłem wyprowadzili kontratak zakończony strzałem Pedro Tiby z pola karnego. Piłkę trącił jeszcze Mikael Ishak, ale Kuciak czubkami palców zdołał ją wybić na róg.

Kolejny dobry kontratak Lech przeprowadził 10 minut później. Tym razem Jakub Kamiński popędził lewą stroną, oddał strzał, ale piłka po rykoszecie od nogi rywala wyszła na rzut rożny.

Lech w tym fragmencie meczu przejął inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Generalnie pierwsza połowa była mało interesująca dla kibiców.