Futsalistki KU AZS UAM Poznań nowym mistrzem Polski

Ekstraligowe futsalistki KU AZS UAM Poznań rozgromiły w finale mistrzostw Polski zespół AZS UEK Słomniczanka Słomniki 9:1 i po pięciu latach odzyskały tytuł. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Poznanianki rozpoczęły spotkanie finałowe idealnie, gdyż już po 2. minutach wyszły na prowadzenie, a na listę strzelczyń wpisała się Laura Czudzińska. Po 10. minutach gry było już 3:0 po bramkach Patrycji Sutkowski oraz Zuzanny Sawickiej, a chwilę po wznowienie na 4:0 podwyższyła Maja Kuleczka. Na przerwę futsalistki KU AZS UAM Poznań schodziły prowadząc 5:0. Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Weissa i Violetty Biegańskiej podwyższały prowadzenie, aby ostatecznie wygrać spotkanie 9:1.

– Krótko mówiąc finałowy mecz marzeń! Wraz z trenerkom Violetta Biegańska wierzyliśmy w nasz zespół i byliśmy pewni, że stać nas na złoto, ale to co dziewczyny zrobiły w finale przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromny szacunek i brawa dla dziewczyn. Od początku do końca tworzyliśmy zespół i to był klucz do sukcesu – powiedział w rozmowie z dwutygodnikiem i portalem „Nasz Głos Poznański” trener Wojciech Weiss.

KU AZS UAM Poznań – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 9:1 (5:0)
Bramki dla UAM: Laura Czudzińska (2. min.), Patrycja Sutkowska (8. min.), Zuzanna Sawicka (9. min.), Maja Kuleczka (11., 30., 38. min.), Monika Jaskółka (12. min., samobójcza), Paula Fronczak (37. min.), Alicja Zając (39. min.).

AZS UAM: Dewicka – Lichtenstein, Zając, Czudzińska, Ostrowska, Fronczak, Sawicka, Witoń, Sutkowska, Śliwińska, Kuleczka, Laskowska.