Niedosyt po meczu Warty (zobacz bramki)

Mimo dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie piłkarze Warty Poznań w kolejnym meczu I ligi tylko zremisowali z Ruchem Zdzieszowice 2:2. Bramki dla Warty zdobyli: Grzegorz Rasiak i Paweł Piceluk.

Tego gospodarze się nie spodziewali – niżej notowany rywal zagrał dobre zawody i odebrał Warcie dwa punkty. I stało się tak, choć mecz układał się po myśli Zielonych. Już w 11 minucie, gdy po składnej akcji Alana Ngamayamy na bramkę gości strzelił Artur Marciniak, któremu w czwartek urodził się synek. Piłka trafiła w bramkarza, ale na miejscu był niezawodny  Grzegorz Rasiak. 1;0  i wymarzoną „kołyskę” wykonano.

Potem gospodarze prezentowali się słabo. W 21. minucie Aliaksej Dubina wrzucił piłkę z rzutu wolnego na głową Michała Bachora i ten bez problemów wyrównuje. Defensywa Warty zaspała. Pierwsza połowa to była słaba gra w wykonaniu Zielonych.

Po zmianie stron Warta ponownie wyszła na prowadzenie. Michał Goliński dośrodkował, a wprowadzony do gry Paweł Piceluk pokonał bramkarza gości. Radość trwała 4 minuty. Mateusz Bukowiec strzelił  z około  30 metrów zdobywając gola na 2:2.

Wynik się nie zmienił, mimo iż rywale kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Warta Poznań – Ruch Zdzieszowice 2:2 (1:1)

Bramki: dla Warty – Rasiak (11.), Piceluk (59.); dla Ruchu – Bachor (21.), Bukowiec (63.)

Kartki: żółte – Wojciech Onsorge (Warta ); Hanzel (Ruch), czerwona Aniała (Ruch)

Sędziował: Przemysław Bzowski (Tczew)

Warta Poznań:: Paweł Beser – Przemysław Kocot, Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Dawid Jasiński – Michał Goliński (73′ Łukasz Spławski), Błażej Nowak (46′ Paweł Piceluk), Artur Marciniak, Adrian Bartkowiak – Michał Ciarkowski (84′ Piotr Kurminowski) Grzegorz Rasiak

RUCH: Feć – Anioła, Bachor, Dubina, Damrat, Bukowiec (89. Kapłon), Baraniak (90. Rozmus), Nowak, Bell (71. Kiliński), Sobik (71. Lachowski), Hanzel.