Lech Poznań wygrywa derby po golu w ostatnich sekundach!

Dramatyczne derby Poznania! Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach, kiedy to Lech zadał ostateczny cios Warcie. Kolejorz pokonał zielonych w Grodzisku Wlkp. 2:1 (0:0).

Piłkarze Lecha Poznań zdawali sobie sprawę, że jeśli chcą wybić Wartę z rytmu, to najlepiej w pierwszej połowie, gdy ta koncentruje się wyłącznie bronieniem dostępu do własnej bramki. Unicestwiając tę strategię, której zieloni starają się trzymać od początku rundy wiosennej, Kolejorz mógłby ułatwić sobie dalszy przebieg gry i równocześnie utrudnić go gospodarzom.

Dlatego też to właśnie niebiesko-biali w pierwszej odsłonie znacznie częściej przebywali na połowie Warty, aniżeli odwrotnie. Choć piłkarze Warty zaliczyli kolejne spotkanie, w którym do przerwy nie oddali celnego strzału, a Lech zdołał stworzyć kilka składnych akcji, to jednak ostatecznie nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 23 minucie Jan Sykora, gdy z bliskiej odległości trafił wprost w broniącego Adriana Lisa.