Warta Poznań rozpoczyna rundę wiosenną od zwycięstwa nad Cracovią Kraków

Warta Poznań świetnie wznowiła rozgrywki ekstraklasy! Pokonała Cracovię Kraków 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w 70 minucie przepięknym strzałem Jakub Kiełb.

Zarówno Warcie Poznań, jak i Cracovii Kraków kreowanie składnych akcji w rundzie jesiennej przychodziło z dużym wysiłkiem. Nad tym elementem w czasie zgrupowania obie drużyny zwróciły szczególną uwagę. W początkowych minutach meczu w Grodzisku Wlkp. efekty pracy były mało widoczne. Drużyny skupiały się w głównej mierze na blokowaniu dostępu do własnej bramki. Dopiero po półgodzinnej grze pierwsze ostrzeżenia wysłali piłkarze Michała Probierza. Między słupkami jednak świetnie spisywał się Adrian Lis, który w ciągu trzech minut zaliczył dwie świetne interwencje, najpierw broniąc strzał Pelle van Amersfoorta, a zaraz potem Michala Siplaka.