Enea AZS Poznań przegrała z CCC Polkowice (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enei AZS Poznań przegrały z CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28). Tym samym passa akademiczek, które wygrały pięć spotkań z rzędu, została przerwana. Patronat nad Eneą AZS sprawuje Nasz Głos Poznański. Zobacz zdjęcia – na końcu artykułu.

Słabszy występ zanotowały akademiczki w meczu przeciwko CCC Polkowice. Po pięciu zwycięstwach z rzędu przyszedł delikatny kryzys, choć początek meczu tego nie zapowiadał. Akademiczki wyszły skoncentrowane i pomimo niewielkiej przewagi pomarańczowych walczyły ambitnie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie po pierwszej kwarcie 18:13. Po wznowieniu 2 kwarty to Marta Nowicka trafiła rzut trzy punktowy, a Enea AZS wygrywała już 21:13. Jednak kolejne minuty to seria niecelnych akcji akademiczek i seria punktowa CCC Polkowice, które wyszły na prowadzenie 23:21. W tej kwarcie były jeszcze dwa remisy 23:23 i 29:29, jednak to Enea AZS Poznań schodziła do szatni z 4- punktową stratą (31:35).