SKF PBS Politechnika Poznańska wygrywa derby w Lidze Kadetek WZPS

SKF PBS Politechnika Poznańska wygrała po tie-breaku z UKS ZSMS Poznań w Lidze Kadetek WZPS. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Podopieczne Mikołaja Siwierskiego przystąpiły do derbowego pojedynku osłabione brakiem aż 6 zawodniczek z powodu chorób i kontuzji. Zabrakło m.in atakującej Marii Marciniak, a w jej miejsce przed wielką szansą stanęła Martyna Rudawska. Początek rewanżowego spotkania to gra pod dyktando SKF PBS Politechnika Poznańska, gdyż wygrały premierową odsłonę 25:14 i kolejnego seta 25:22.

W trzecim secie zespół Karoliny Januszewskiej szybko wyszedł na prowadzenie 10:4, aby ostatecznie wygrać 25:23. Kolejna odsłona to bardzo dobra gra w obronie UKS ZSMS Poznań, która okazała się kluczem do zwycięstwa 25:19 i doprowadziła do tie-breaku. Przypomnijmy, że również pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami kończyło się po pięciosetowej batalii.