Warta Poznań rozegrała wewnętrzny sparing

Cztery bramki padły przez godzinę gry wewnętrznej, która w sobotę zakończyła pierwszy tydzień przygotowań piłkarzy Warty Poznań do drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy. Na boisku w Grodzisku Wlkp. zespół „Białych” wygrał 3:1 z „Zielonymi”.

Zespół trenera Piotra Tworka ma za sobą pierwszy z czterech tygodni przygotowań do wznowienia rozgrywek ligowych. Poznaniacy od poniedziałku do piątku ćwiczyli na własnych obiektach przy Drodze Dębińskiej, a w sobotnie przedpołudnie pojechali do Grodziska Wlkp., by tam rozegrać mecz sparingowy 2×30 minut. Kadra została podzielona na dwa składy, które rywalizowały w dobrym tempie na świetnie przygotowanej płycie boiska treningowego.

Już po paru minutach Łukasz Trałka, najlepszy „asystent” w tym sezonie, podał piłkę w pole karne do Mateusza Kuzimskiego, a najskuteczniejszy piłkarz Warty Poznań pokonał Daniela Bielicę strzałem po ziemi. W ten sposób zespół ubrany w białe kamizelki wyszedł na zasłużone prowadzenie. Szybko urosło ono do dwóch bramek po tym, jak Bartosz Kieliba głową posłał piłkę do siatki po dośrodkowaniu Łukasza Trałki z rzutu rożnego.