Finał Szkoły Liderów Miasta Poznania


Aktywizacja młodzieży do samorządności miejskiej, program przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów, inwestor odpowiedzialny społecznie –
to tylko część koncepcji projektów miejskich, które liderzy i liderki Poznania,
w oparciu o międzysektorową współpracę, opracowali w ramach programu Szkoła Liderów Miasta Poznania. Już 10 grudnia o godz. 12.00 zaprezentują je mieszkańcom miasta podczas uroczystego finału on-line. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Od połowy października grupa 47 osób – reprezentantów biznesu, organizacji społecznych, samorządu, intensywnie pracowało nad swoim rozwojem liderskim, a także koncepcjami wprowadzania zmiany w Poznaniu w oparciu o współpracę międzysektorową. W toku spotkań, warsztatów i debat, wyłoniło się  dziewięć projektów, które osadzone są w Poznaniu i odpowiadają na problemy lokalne. Projekty te mają jednocześnie charakter uniwersalny i stanowić będą inspirację dla działaczy z innych polskich miast, którzy widzą korzyści z realizacji zadań, które wykraczają poza dany sektor. Ich publiczna prezentacja rozpocznie się na platformie zoom w najbliższy czwartek, 10 grudnia o godz. 12.00.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

OPISY PROJEKTÓW PONIŻEJ

Wspieranie współpracy międzysektorowej i łączenia różnych środowisk na rzecz dobra miast i mieszkańców, to idea jaka przyświeca organizatorom programu od 2017 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja Szkoły Liderów Miast w Mielcu. Od tego czasu Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska realizują z powodzeniem projekt w kolejnych miastach, pokazując nie tylko korzyści płynące z sieciowania osób, ale także otwierają władze samorządowe na koncepcję współrządzenia miastem z mieszkańcami.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz