Remis Warty z Bytovią Janasa (Galeria)

W mecz trzeciej kolejki II ligi zachodniej między Wartą Poznań, a Drutex-Bytovią Bytów padł remis 1:1. Na ławce gości zadebiutował były selekcjoner reprezentacji Polski – Paweł Janas.

Warta Poznań: Beser, Kocot, Ngamayama, D. Jasiński, Ł, Jasiński, Goliński, Nowak, Marciniak, Bartkowiak, Ciarkowski, Rasiak

Drutex-Bytovia Bytów: Sobański, Balogun, Junio Da Luz Silva, Kryszak, Pięta, Pietroń, Stefanowicz, Surdykowski, Wilczyński, Wróbel, Wróblewski

Strzelanie w to sobotnie popołudnie rozpoczęto bardzo wcześnie. W 8. minucie meczu z około 28. metra huknął Bartkowiak, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Piękny gol, ale do tego piłkarze „Zielonych” zdążyli nas już przyzwyczaić. Warciarze nie zwalniali tempa, ale próby czy to Rasiaka, czy Golińskiego nie dosięgały celu. Z kolei Bytovia pierwszy raz zagroziła Beserowi dopiero około 30. minuty gry. Do przerwy „Zieloni” dowieźli spokojne prowadzenie. Podopieczni Kamińskiego prowadzili grę, kontrolowali spotkanie, a ozdobą meczu niewątpliwie cudowne trafienie Bartkowiaka.

Tuż po przerwie wyrównującą bramkę zdobyli goście. Wprowadzony chwilę wcześniej Michalski dostał dobre podanie z głębi pola, wyszedł sam na sam z Beserem i płaskim strzałem pokonał golkipera Warty. Później mecz był bardzo wyrównany, ale tempo spotkania nie opadało. Na boisku pojawił się Piceluk i to on miał bardzo dobrą okazję w 75. minucie, ale minimalnie chybił. Z kolei Bytovia była bliska prowadzenia po mocnym uderzeniu z dystansu Pietronia, ale Beser popisał się znakomitą interwencją. Warta do końca starała się zdobyć zwycięską bramkę, ale brakowało skuteczności, choć próbował i Rasiak, i Piceluk. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Bytovia wywozi z Poznania remis 1:1.