Blisko niespodzianki w meczu Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (ZDJĘCIA)

Bardzo dobra 3 kwarta nie wystarczyła, aby poznanianki sprawiły niespodziankę i wygrały drużyną z Gorzowa Wlkp. Akademiczki przegrywają na własnym parkiecie z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Patronat nad Enea AZS sprawuje Nasz Głos Poznański.

Enea AZS weszła w mecz bardzo dobrze prowadząc od pierwszych minut z ekipą z Gorzowa Wlkp. Pierwsze punkty dla Enea AZS zdobyły Daria Marciniak, Gmrice Davis oraz Tiffany Brown i poznanianki prowadziły 6:2. Do połowy pierwszej kwarty trzymały tempo gry, nie popełniały większych błędów i wynik był korzystny dla gospodyń. Kiedy poznanianki zaczęły jednak popełniać szkolne błędy, które nie powinny mieć miejsca w ekstraklasie, gorzowianki to wykorzystały i szybko wyszły na prowadzenie. Pierwszą kwartę wygrały dwoma punktami.