Warta Poznań grając w osłabieniu wygrała w Mielcu ze Stalą

W 9. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarze Warty Poznań zwyciężyli w Mielcu ze Stalą 1:0 (0:0), mimo iż od 35 minuty grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Spychała. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Kuzimski.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze nastawili się na atak pozycyjny, a goście na grę z kontrataku. W 9 minucie Getinger dośrodkował z lewej strony, a celny strzał głową oddał Matras. Bramkarz Warty Daniel Bielica popisał się kapitalną paradą. Od 35 minuty zieloni zmuszeni byli do gry w osłabieniu. Spychała faulował wychodzącego na czystą pozycję Tomasiewicza i otrzymał czerwoną kartkę. Trener Piotr Tworek już w pierwszej połowie został zmuszony do przeprowadzenia trzech zmian. Dwie z powodu kontuzji Rodrigueza w 35 minucie i wchodzącego za niego Gracjana Jarocha… 10 minut później, trzecią natomiast ze względu na zmianę ustawienia wywołaną wspomnianą czerwoną kartką.