Warta Poznań awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Warta Poznań awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Po dogrywce pokonała na wyjeździe drugoligowy Sokół Ostróda 3:1. Po 90 minutach było 0:0.

W 100 minucie prowadzenie poznaniakom dał Łukasz Trałka, a niespełna minutę później podwyższył Mateusz Kuzimski. Nadzieje gospodarzom przywrócił w 111 minucie Dawid Wolny. W 116 minucie wynik ustalił Mateusz Kuzimski.

W poniedziałek Warta gra z Legią Warszawa.

Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 (0:0; 0:2)

Bramki: dla Sokoła: Wolny (111.); dla Warty:Trałka (100.), Kuzimski (101., 116.)

Warta: Daniel Bielica – Mateusz Spychała, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Jakub Kiełb – Mateusz Kupczak, Adrian Laskowski (Łukasz Trałka) – Kajetan Szmyt (68. Dominik Smykowski), Mateusz Czyżycki (62. Robert Janicki), Michał Jakóbowski (Mario Rodriguez) – Gracjan Jaroch (75. Mateusz Kuzimski).

Sędziował: Grzegorz Kawałko z Augustowa.