Turyści i inni goście obiektów wypoczynkowych oczekują i komfortu, i atrakcyjnych cen. Jak połączyć jedno z drugim?


Wczasowicze coraz częściej oczekują wysokich standardów, do których zdążyli się przyzwyczaić, za relatywnie niewielkie stawki. Sytuacja w branży zmienia się wyjątkowo dynamicznie – ten, kto szybciej przystosuje się do nowej rzeczywistości, ma szansę zyskać znaczącą przewagę nad lokalną konkurencją. W uprzywilejowanej sytuacji znajdują się właściciele tych ośrodków turystycznych, które dysponują dodatkową przestrzenią na swoim terenie. Dysponują bowiem idealnymi warunkami do postawienia domków holenderskich. Bez potrzeby remontowania czy zamykania części obiektu mogą zdywersyfikować swoją ofertę turystyczną.

Nowoczesne domki holenderskie posiadają kompleksowe wyposażenie, idealne do zaspokojenia potrzeb wczasowiczów

Osoby wyjeżdżające na rodzinne wakacje zwracają teraz szczególną uwagę na to, aby mieć jak najwięcej miejsca tylko dla siebie. Konieczność korzystania ze wspólnej łazienki z obcymi ludźmi może okazać się czynnikiem całkowicie dyskwalifikującym dany ośrodek wypoczynkowy w oczach wyczulonych na kwestie izolacji i dystansu turystów. Z kolei wykupienie turnusu w apartamencie może znajdować się poza ich finansowym zasięgiem. W jaki więc sposób przyciągnąć do siebie wymagających gości, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydanie większej kwoty? Według przedstawicieli firmy Holiday Sport bardzo dobrą inwestycją może okazać się domek holenderski. Gotowy do użycia od praktycznie od razu po przetransportowaniu na miejsce przeznaczenia, wystarczy tylko szybkie podłączenie mediów. Domek letniskowy trzeba by postawić od nowa. No i wszystkie pomieszczenia na wyłączność, w bardzo dobrym standardzie.

Domki sezonowe będą świetnym uzupełnieniem oferty ośrodka, który funkcjonuje wyłącznie w sezonie letnim

Rozbudowa obiektu o dodatkowe, mobilne budynki poszerza i dywersyfikuje grupę docelową obiektu turystycznego. Co jednak w tym wszystkim najistotniejsze, to odpowiedź na aktualne potrzeby potencjalnych klientów. Spełniając oczekiwania gości można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że ilość zapytań o noclegi nie spadnie, a przy sprzyjających okolicznościach nawet wzrośnie. Konstrukcje domków holenderskich prezentują niezwykle zróżnicowany poziom – niektóre z nich posiadają systemy ogrzewania oraz izolacji, dzięki którym nadają się do użytku przez cały rok. Budynki o przeznaczeniu sezonowym nie mają tak bogatego wyposażenia, są za to odczuwalnie tańsze. Koszt takiego domku z rynku wtórnego może wynieść nawet poniżej 20 tysięcy złotych. Każdy przedsiębiorca z branży turystycznej już sobie policzył, kiedy taki wydatek mu się zwróci.

Dodaj komentarz