Kobiety jak rakiety


Z kobietami, o kobietach ale… nie tylko dla kobiet. INEA SA i Fundacja im. Julii Woykowskiej rozpoczęły projekt „Kobiety jak rakiety”, czyli rozmowy w formie podcastów z nietuzinkowymi kobietami. Półgodzinnych wywiadów z artystkami, sportsmenkami czy aktywistkami słuchać można od dziś pod adresem www.kobietyjakrakiety.pl oraz m.in. za pośrednictwem platform Spotify czy iTunes.

„To jeden z tych projektów, w które weszliśmy z prawdziwą radością – mówi Marta Wojciechowska, członek zarządu INEA SA. – Jako organizacja wspólnie zdecydowaliśmy o wyborze trzech celów zrównoważonego rozwoju, spośród tych, na które zwraca uwagę ONZ. Oczywiście wszystkie siedemnaście celów jest bardzo istotnych, ale my w INEA chcemy się skupić na trzech, spośród których równość płci ma dla mnie szczególne znaczenie. „Kobiety jak rakiety”, czyli rozmowy z niezwykłymi, inspirującymi kobietami bardzo wpisują się w nasze działania równościowe”.

„Kobiety jak rakiety” to cykl półgodzinnych wywiadów w formie podcastów. Z artystkami, pasjonatkami, aktywistkami czy sportsmenkami rozmawiają dziennikarki – Paulina Kirschke i Joanna Malinowska, współzałożycielki Fundacji im. Julii Woykowskiej.

„Kobiety robią wspaniałe rzeczy, mają odwagę mierzyć się z życiem, realizują swoje pasje i cele, często są kreatorkami niezwykłych wydarzeń we własnych miejscowościach, spajają lokalne społeczności i… wciąż zbyt mało w siebie wierzą – mówi Paulina Kirschke, prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej. – Chcemy pokazać, że świetnych kobiet, które często przełamują stereotypy i robią to, co im w duszy gra nie brakuje. I do tej odwagi namawiamy inne.”

W pierwszych odcinkach już dostępnych pod adresem www.kobietyjakrakiety.pl posłuchać można rozmów m.in. z Marią Muś, pilotką helikoptera, której marzeniem jest wykonywanie akrobacji na śmigłowcu czy z Jagną Stankiewicz, kierowczynią rajdową, która szkoli kierowców na torach rajdowych na całym świecie.

„INEA została partnerem technologicznym projektu – dodaje Agata Żelazna z Fundacji im. Julii Woykowskiej, producentka cyklu. – Pomyślałyśmy o zaproszeniu tej telekomunikacyjnej firmy do współpracy gdy usłyszałyśmy, że Marta Wojciechowska weszła do zarządu firmy, jako pierwsza kobieta w historii organizacji. O tym też są nasze rozmowy – o szklanych sufitach i barierach, które kobiety muszą pokonywać. Zresztą, jedna z rozmów jest właśnie z Martą”.

Premiery kolejnych wywiadów z cyklu „Kobiety jak rakiety” przewidziane są co tydzień.

Dodaj komentarz