Porażka Warty Poznań

Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wlkp. z walczącą o utrzymanie Puszczą Niepołomice 1:2 (0:1) i coraz bardziej oddala się od liderującej Stali Mielec. Wypadła tym samym z grona ekip premiowanych bezpośrednim awansem do ekstraklasy,

Goście prowadzenie uzyskali w doliczonym czasie pierwszej połowy z kontrowersyjnego rzutu karnego. Wykorzystał go Stefanik. W 65. minucie było 0:2 po samobójczym trafieniu Kieliby. Kontaktową bramkę dla poznaniaków strzelił w 85. minucie Janicki.

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)

Bramki: Janicki (81.) – Stefanik (kar. 45+3), Kieliba (sam. 65.)

Kartki: Kupczak, Grobelny (Warta) – Sitek (Puszcza)

Warta: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb, Kupczak (69. Danielewicz), Trałka, Rybicki (75. Apolinarski), Janicki, Jakóbowski, Jaroch (58. Spławski)
Puszcza: Niemczycki – Cikoś, Czarny, Stefanik, Bartków, Tomalski, Uwakwe (89. Stawarczyk), Serafin, Klec (62. Żytek), Sitek, Orłowski
Sędziował: Paweł Malec