Lech wygrał 3:1

Piłkarze Lecha Poznań pokonali na wyjeździe 3:1 (1:1) FC Honka Espoo w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. W fińskiej miejscowości Vantaa w 11 minucie prowadzenie Kolejorzowi dał Vojo Ubiparip. Niestety, sześć minut później gospodarze wyrównali. Gola strzelił  Jussi  Vasara. W 53 minucie Łukasz Teodorczyk zdobył drugą bramkę dla Lecha. Na 3:1 podwyższył Marcin Kamiński.

FC Honka Espoo – Lech Poznań 1:3 (1:1)

Bramki: dla FC Honki – Jussi Vasara (17); dla Lecha – Vojo Ubiparip (11-głową), Łukasz Teodorczyk (53), Marcin Kamiński (73-wolny).

Żółte kartki: Ruben Palazuelos, Abdoulaye Meite (FC Honka); Hubert Wołąkiewicz (Lech). Sędzia: Lee Probert (Anglia). Widzów: ok. 3000.

Rewanż rozegrany zostanie 25 lipca w Poznaniu.

Honka: Walter Viitala – Sampo Koskinien, Abdoulaye Meite, Gideon Baah, Henri Aalto – Jussi Vasara, Moshtagh Yaghoubi, Roni Porokara (75. Kastriot Kastrati), Ruben Palazuelos, Antti Makijarvi (75. Ilari Aijala) – Tim Vayrynen.

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz – Gergo Lovrencsics (84. Szymon Pawłowski), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen, Szymon Drewniak, Vojo Ubiparip (89. Dariusz Formella) – Łukasz Teodorczyk (86. Bartosz Ślusarski).