Warta Poznań przegrała z Odrą Opole, ale nadal jest wiceliderem

Warta Poznań przegrała w Opolu z walczącą o utrzymanie Odrą 0:2 (0:1). To nie był dobry mecz w wykonaniu piłkarzy zielonych.

Warta Poznań nie wykorzystała wczorajszej wpadki Podbeskidzia Bielsko-Biała, które zremisowało z Miedzią Legnica 2-2. Gdyby poznaniacy pokonali dziś Odrę Opole, to po ponad trzymiesięcznej przerwie powróciliby na szczyt Fortuna I Ligi. Po porażce muszą się wciąż zadowolić pozycją wicelidera.

Piłkarze rywalizowali przy ponad 30-stopniowym upale, co przełożyło się na poziom starcia rozgrywanego w Opolu. Wprawdzie zieloni dominowali i zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, ale trudno im było sforsować blok obronny Odry. Gospodarze od czasu do czasu próbowali zaskoczyć poznaniaków, zwykle były to nieudane próby, lecz w 36 minucie udało im się wypracować okazję po składnej akcji, którą lewą nogą zwieńczył doświadczony napastnik Arkadiusz Piech.