Podsumowanie 24. kolejki Fortuna 1 Ligi. Warta zrobiła kolejny krok do ekstraklasy.

Po 24. kolejce Fortuna 1 Ligi na czele bez zmian – liderem Podbeskidzie Bielsko-Biała, a na drugim miejscu Warta Poznań, która ma taką samą ilość punktów. Coraz ciaśniej robi się w środkowej strefie tabeli. Ciekawie jest również w strefie spadkowej, gdzie Chojniczanka dopisała sobie trzy punkty i dała sygnał, że nie można jej skreślać.

Warta Poznań długo musiała czekać na skruszenie muru obronnego Olimpii Grudziądz. W pierwszej połowie gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, ale wówczas goście nie popełniali żadnych błędów. W 62. minucie Warta przeprowadziła składną akcję, którą wykończył Jakub Apolinarski. 13 minut później było już 2:0, a gola zdobył Tomasz Boczek, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik meczu już się nie zmienił i Warta mogła cieszyć się z kolejnej wygranej.

Więcej o meczu Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (wystarczy kliknąć).