Triumf Kasi Piter w Palermo

Mieszkająca w Ceradzu Kościelnym (gm. Tarnowo Podgórne) Katarzyna Piter, w parze z Francuzką Kristiną Mladenovic, zwyciężyła w turnieju gry podwójnej w turnieju WTA Tour w Palermo (pula nagród 235 tys. dolarów). W finale polsko-francuska para zwyciężyła czeskie bliźniaczki Karolinę i Kristynę Pliskove 6:1, 5:7, 10-8.  Dodajmy, że Mladenovic wspólnie z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem wygrała miksta w tegorocznym Wimbledonie.

22-letnia zawodniczka Grunwaldu Poznań osiągnęła tym samym życiowy sukces.  Dotychczas sukcesy odnosiła w turniejach niższej rangi. Sześciokrotnie zwyciężyła w grze pojedynczej w turniejach ITF i 13-krotnie w deblu.

Na liście światowej WTA Katarzyna Piter zajmuje  aktualnie 261. miejsce, a w gronie deblistek była do tej pory 116. Kasia Piter i Mladenovic za triumf otrzymają 280 pkt. do rankingu i 9.274 euro premii. Poznanianka odnotuje zapewne duży awans w  rankingu tenisistek.

W I rundzie polsko-francuska para pokonała  Włoszki Corinnę Dentoni i Anastasię Grymalską 6:4, 6:3, w ¼ finału Hiszpanki Lourdes Dominguez Lino i Arantxę Parrę Santonja 6:3, 6:1, a w pojedynku o finał  Francuzkę Carolinę Garcię i Ukrainkę Marynę Zaniewską 6:1, 2:6, 10-5.