Nie tylko drogi marmur. Czym wyłożyć wnętrza, aby obiekt prezentował się korzystnie i imponował odwiedzającym?


Nie tylko drogi marmur. Czym wyłożyć wnętrza, aby obiekt prezentował się korzystnie i imponował odwiedzającym?

Troska o odpowiednią opinię wśród potencjalnych klientów przybiera bardzo różne oblicza. Z jednej strony należy zagwarantować im stosownie wysoką jakość świadczonych usług oraz standardów obsługi, a z drugiej wywierać odpowiednie wrażenie. Budzić szacunek, dawać poczucie bezpieczeństwa, zachęcać do dokonywania zakupów itd. Otoczenie odgrywa tutaj znacznie większą rolę, niż wiele osób mogłoby przypuszczać. Dlatego prezencja budynku, od elewacji po wykończenie korytarzy, musi spełniać wyśrubowane wymagania. A do tego potrzeba materiałów budowlanych z górnej półki.

Na wizerunek firmy lub instytucji wpływa wiele czynników. Również to, jak wygląda jej główna siedziba

O tym, jakie skojarzenia u odbiorcy wywołuje konkretna marka bądź urząd, decyduje mnóstwo zmiennych. W tym sposób aranżacji wnętrz – dotyczy to nie tylko hoteli, w których warunki pobytu znajdują się na pierwszym planie, ale także restauracji, obiektów sportowo-widowiskowych, biurowców… Krótko rzecz ujmując: wszystkich obiektów, które można określić jako miejsca publiczne. Kiedy przychodzi do prac wykończeniowych, należy dokonać dobrze przemyślanego wyboru materiałów. Wymieniony w tytule marmur to tylko jedna spośród wielu dostępnych opcji, często z różnych względów znajdujący się poza finansowym zasięgiem. Jednak na rynku czeka sporo ciekawych alternatyw, zapewniających porównywalne wrażenia wizualne. Na przykład beton architektoniczny, produkowany między innymi przez polskie przedsiębiorstwo VHCT. Efektownym płytom nie sposób odmówić specyficznego uroku, a projektanci wnętrz zgodnie podkreślają, że takie tworzywa stają się coraz popularniejsze – to ostatni krzyk mody w branży.

Liczy się estetyka, a nie ekskluzywny surowiec. Wystarczy spojrzeć na ściany pokryte betonem architektonicznym

Gdyby poprosić laika o ocenę, z jakim surowcem ma do czynienia, pewnie nawet przez myśl by mu przemknęło, że chodzi o prosty kompozyt budowlany. Pod względem właściwości fizycznych beton architektoniczny jest właściwie taki sam, jak klasyczny „sztuczny kamień”. To oznacza, że cechuje się niezrównaną trwałością i odpornością na niszczący wpływ czynników zewnętrznych: od promieni słonecznych czy opadów atmosferycznych po uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu pomysłowo zaprojektowane, starannie wykonane płyty z betonu architektonicznego sprawdzają się nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na ich elewacjach. Warto przy tym podkreślić, że opisywane elementy dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Naturalnie najczęściej są to barwy monochromatyczne, ale zdarzają się także betonowe panele barwione w masie. Możliwości kreacji określonego wizerunku poprzez prezencję siedziby są zatem bardzo rozbudowane.

Dodaj komentarz