Wygrana Grunwaldu Poznań przy pełnych trybunach

Hokeiści Grunwaldu Poznań, w ostatnim meczu grupowym, wygrali z mistrzem Szwecji Partille SC 6:4 (3:2). To oznacza, że w półfinale (godz. 20.30) zmierzą się z niemieckim Der Club an der Alster. Drugą parę półfinalistów tworzą SV Arminen i HC Mińsk.

Początek meczu – wymarzony. W 20. sekundzie spotkania na prowadzenie zespół Grunwaldu wyprowadził Mateusz Hulbój. Więcej bramek w pierwszej kwarcie nie było.

W drugiej, Wojskowi zostali wystawieni na ciężką próbę. W 13. minucie do wyrównania doprowadził Tobias Grand. Następnie za nieprawidłowe zagranie, zieloną kartką i minutową karą został ukarany Mikołaj Gumny, a po chwili także zieloną kartkę otrzymał Szymon Hutek. A do tego Szwedzi mieli rzut karny. Wykorzystał go Johan Bjorkman. Grunwald przegrywał 1:2 i jeszcze przez kilkadziesiąt sekund grał w osłabieniu. Ty tylko podrażniło poznaniaków, którzy szybko odrobili straty. W 17. minucie bramkę zdobył Artur Mikuła, a dwie minuty później na 3:2 podwyższy Mateusz Hulbój. Do przerwy Grunwald prowadził z Partille 3:2.