Lech Poznań rozgromił Raków Częstochowa 3:0

Lech Poznań w pierwszym meczu ligowym w 2020r. wysoko pokonał Raków Częstochowa 3:0 (0:0)! Choć do przerwy Kolejorz tylko minimalnie przeważał, to po wybiegnięciu z szatni nie pozostawił złudzeń. Bramki zdobyli kolejno: z rzutu karnego Christian Gytkjaer, Tymoteusz Puchacz oraz Jakub Moder.

Podczas obozu w Turcji Lech Poznań zmagał się z niemałymi problemami kadrowymi. W kolejce otwierającej rundę wiosenną trener Dariusz Żuraw dysponował tymi samymi zawodnikami, co na zgrupowaniu. Owszem, niedawno udało się zakontraktować Daniego Ramireza, ale akurat w dzisiejszym meczu pauzował za nadmiar żółtych kartek. Szkoleniowiec poznaniaków postanowił wystawić taką jedenastkę, która zdawała egzamin w zimowych sparingach. Na „10” zagrał Filip Marchwiński, a z powodu braku nominalnego prawego obrońcy, wystąpił tam inny młodzieżowiec – Jakub Kamiński, który na przejściowy okres, w styczniu był przyzwyczajany do tej pozycji. W ten sposób od pierwszej minuty wystąpiło czterech wychowanków poznańskiej Akademii. Na ławce rezerwowych na swój występ czekała taka sama liczba młodzieżowców Lecha.