Thomas Rogne jest jednym z zawodników z największym stażem w Lechu Poznań. W drugą rocznicę swojego pobytu w stolicy Wielkopolski został ogłoszony przez drużynę nowym kapitanem.
W pierwszej części sezonu funkcję kapitana Kolejorza pełnił Darko Jevtić. Po jego odejściu do Rubina Kazań, pod koniec zgrupowania w tureckiej miejscowości Belek poznański zespół wybrał jego następcę. Thomas Rogne dotychczas był zastępcą Szwajcara. Od tego czasu wicekapitanami zostali kolejno: Mickey van Hart, Kamil Jóźwiak oraz Lubomir Satka. Norweg jako pierwszy kapitan, pierwotną styczność z kibicami Lecha doznał podczas symbolicznego „pierwszego gwizdka” na Placu Wolności w Poznaniu. Wówczas, gwiżdżąc jako pierwszy, dał sygnał do rozpoczęcia i pełnej gotowości do kolejnej rundy.
– Świetnie się czułem w tamtym momencie. Pierwszy raz jestem kapitanem klubu. Czuję się zaszczycony, pełniąc tę funkcję – przyznaje 29-letni środkowy obrońca lechitów.