Enea AZS Poznań i MUKS Poznań walczą o Finał MMP do lat 22

Koszykarki Enea AZS Poznań pokonały KU AZS Uniwersytet Warszawski 64:49, a MUKS Poznań uległ drużynie Enea AZS AJP Gorzów Wlkp 64:76 w swoich pierwszych spotkaniach w ramach turniejów półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski 2019/2020 do lat 22. Patronem medialnym klubów jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Koszykarki MUKS Poznań walczą o awans w Gorzowie i w swoim pierwszym meczu uległ Enea AZS AJP Gorzów 64:76. Awans do finału wywalczą dwa najlepsze zespoły i podopieczne Maciej Brodziński muszę teraz wygrać spotkania z GTK Arka Gdynia oraz MMKS Katarzynki Toruń.

MUKS Poznań – Enea AZS AJP Gorzów 64:76 (17:15, 9:18, 23:16, 15:27)

MUKS Poznań: Papiernik 19, Zięmborska 16, Pilichowska 9, Kowalewska 8, Woźniak 6, Łakoma 4, Potraca 2, Błaszczak, Michalik.

Natomiast Enea AZS Poznań występują w turnieju półfinałowym, który rozgrywany jest w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. A o awans do Final Four Młodzieżowego Pucharu Polski walczy z zespołami: KU AZS Uniwersytet Warszawski, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzk i Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Poznanianki w swoim pierwszym spotkaniu pokonały zespół KU AZS Uniwersytet Warszawski 64:49, a najwięcej punktów dla Enea AZS Poznań zdobyła Liliana Banaszak – 18 punktów.

Enea AZS Poznań – KU AZS Uniwersytet Warszawski 64:49 (13:11, 19:17, 16:9, 16:12)

Enea AZS Poznań: Banaszak 18, Stefańczyk 15, Jasińska 10, Rogozińska 8, Malina Piasecka 6, Piechowiak 5, Duda 2.

Dwa najlepsze zespoły z grup półfinałowych awansują do finału Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w dniach 18 – 19 stycznia 2020 roku w Lublinie i jednocześnie uzyskują awans do Finałów Mistrzostw Polski. Zespoły z miejsc 3. i 4. grać będą w półfinałach Mistrzostw Polski.