Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:78

Koszykarki Enea AZS Poznań, nad którymi patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”, w sobotnim meczu rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet przegrały z zespołem Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin74:78 (18:15, 20:19, 26:29, 10:15). Zdjęcia z meczu na końcu artykułu.

Początek meczu był udany dla poznańskich akademiczek, które po czterech minutach gry prowadziły 11:5, gdy udanym rzutem popisała się kongijska środkowa Ginette Mfutila. Potem poznanianki prowadziły 15:9. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 18:15 dla Enea AZS.

Po dwóch minutach gry w drugiej kwarcie i celnej trójce Julii Adamowicz przyjezdne dogoniły wyrównały (22:22), a za chwilę wyszły na prowadzenie 24:22, gdy celnie przymierzyła amerykańska środkowa Briana Day. Od tej pary trwała wyrównana walka, a na tablicy wyników w poznańskiej hali często pojawiał się remis (28:28, 34:34). To jednak zespół gości zszedł na przerwę z trzypunktową zaliczką (38:35).