Sensacyjne zwycięstwo SKF PBS Politechnika Poznańska w II lidze

Drugoligowe siatkarki SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska wygrały we własnej hali z wiceliderem rozgrywek KS Spójnia Stargard 3:1 i umocniły się w środkowej strefie tabeli. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Poznanianki już od czterech lat nie przegrały we własnej hali z utytułowanym zespołem KS Spójnia Stargard i już od pierwszych akcji pokazywały, że chcą utrzymać ten korzystny bilans. W końcówce seta wydawało się, że inicjatywę zaczynają przejmować przyjezdne, gdyż wyszły na prowadzenie 19:16. Jednak podopieczne Damiana Gapika szybko doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały 25:23.

Jeszcze lepiej zespół SKF PBS Politechnika Poznańska zaprezentował się w drugim secie. Bezbłędnie w obronie grała Weronika Antczak, a punkty seryjnie zdobywała w ataku doświadczona Karolina Kohut i dobrze dysponowana tego dnia Urszula Bogacz. Wsparte solidną grą środkowych Angeliki Halczak i Oliwii Grzecy oraz prowadzącą grę Julią Kucner wygrały seta z walczącym o awans na zaplecze LSK zespołem ze Stargardu 25:18.

Rywalki wyraźnie podrażnione takim obrotem sytuacji w trzecim secie zaczęły się prezentować lepiej i długo trwała zacięta walka. Jednak tym razem doświadczenie siatkarek Spójni zaprocentowało w końcówce i wygrały 25:21. Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, ale poznanianki zdołały wyjść na prowadzenie 9:7, którego nie oddały do końca spotkania i wygrały 25:19.

– Zagraliśmy dziś na bardzo wysokim poziomie, a widowisko mogło się podobać kibicom. Cieszymy się z kolejnych punktów, które umocniły nas w środkowej części tabeli. Za tydzień czeka nas pojedynek z liderem – GKS Wieżyca Stężyca – powiedziała po spotkaniu Klaudia Czaplińska z SKF PBS Politechnika Poznańska

SKF PBS Politechnika Poznańska – KS Spójnia 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:19)

SKF PBS: Radzewicz , Halczak, Kohut, Grzeca, Kucner, Bogacz, Antczak (libero) oraz Kwiatek (libro), Nowicka, Karolczyk, Klimek, Trybulska, Kozłowska, Czaplińska.