Biofarm Basket Poznań odbija się od dna

Biofarm Basket Poznań wreszcie przerywa fatalną passę pokonując Pogoń Prudnik 87:80 w meczu 11. kolejki 1 Ligi koszykówki. Równa gra we wszystkich czterech kwartach i skuteczniejsza obrona pozwoliły BBP odnieść drugi triumf w sezonie.

Mecz od początku był niezwykle wyrównany, obfitując w liczne zwroty akcji. Kilkupunktową zaliczkę gości z pierwszych minut, Basket nadrobił z nawiązką, słabnąc jednak nieznacznie w końcowych chwilach pierwszej części gry, która zakończyła się wysokim remisem, 22:22. W drugiej kwarcie ponownie nie można było narzekać na nudę, głównie za sprawą znakomicie radzącego sobie Michała Marka, który zaliczył dwa wsady w przeciągu minuty. Basket wygrał tę kwartę 24:16 i prowadząc 46:38 pełen optymizmu schodził do szatni. Trzecia kwarta to z kolei najsłabszy moment dla zawodników trenera Klozińskiego. Do głosu doszli zawodnicy Pogoni, którzy trafiając aż 7 celnych „trójek” wywalczyli remis 66:66 na koniec tej części gry. Decydujące 10 minut należało jednak do Biofarmu. Pogoń przez 4 minuty nie mogła zdobyć ani jednego punktu, a umiejętne wymuszanie fauli przez ofensywne trio Flieger-Struski-Rutkowski i celne rzuty osobiste z tych fauli wynikające, pozwoliły BBP wysunąć się na prowadzenie i utrzymać je do końca.