Podsumowanie 16. kolejki Fortuna 1 Ligi

Warta Poznań wróciła na fotel lidera. GKS Bełchatów wygrał pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Z trzech punktów cieszyli się także gracze Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na dole tabeli Wigry i Chrobry podzieliły się punktami.

Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice 2:0

Kolejną wyjazdową porażkę zanotowali gracze Chojniczanki, którzy nadal są w strefie spadkowej. Warta zdobyła dwie bramki w pierwszej części gry i spokojnie kontrolowała wydarzenia na boisku. Warciarze od trzech spotkań są niepokonani i pozwoliło im to kolejny raz zasiąść na fotelu lidera.

Kapitalny mecz odbył się w Legnicy. Miedź bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Gospodarze byli bardzo skuteczni i na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem! Radomiak od początku drugiej połowy ruszył do ataków, ale goście nie potrafili pokonać Łukasza Załuski. Dodatkowo to Miedź miała rzut karny na 4:0, jednak Henrik Ojamaa nie trafił w światło bramki. Lider Fortuna 1 Ligi za wszelką cenę chciał odrobić straty, ale pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 87. minucie i trzy punkty zostały w Legnicy.