Zwycięstwo Enei AZS Poznań na wyjeździe!

Poznanianki rozpoczęły spotkanie od 0:5 i przegrywały większość pierwszej połowy spotkania. Dopiero pod koniec 2 kwarty wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Na przerwę schodziły prowadząc zaledwie 6 punktami (45:51). Patronat nad akademiczkami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Druga połowa to była gra nerwów, i żadna z drużyn nie składała broni. Kiedy na koniec 3 kwarty torunianki trafiły za 3 punkty, przewaga poznanianek zmalała do zalewie 2 oczek (66:68). Krótko po rozpoczęciu ostatniej części gry celnym lay-upem do remisu doprowadziła Podkańska. Na tablicy było po 68. Jednak jak w meczu z Widzewem odpowiedzialność za wynik wzięła na swoje barki Ginette Mfutila. Rzuciła 5 punktów z rzędu. Po dołożeniu jeszcze akcji Miletic i Pyki Enea AZS odskoczyła na 10 punktów, a do końca pozostały zaledwie 2 minuty. Wydawało się, że mecz już jest wygrany. Niestety nic mylnego. Torunianki jeszcze walczyły, chcąc odmienić losy spotkania. Za 3 punkty trafiły Grigoreva i Tłumak, zbliżając się niebezpiecznie na 4 punkty. Jednak na szczęście poznanianki nie pozwoliły na więcej gospodyniom i wygrały ostatecznie spotkanie właśnie czterema punktami 79:83.