Siatkarskie derby Poznania dla dziewczyn z UKS ZSMS

Zwycięstwem UKS ZSMS Poznań zakończyły drugoligowe derby pod siatką w stolicy Wielkopolski. Podopieczne Marka Tuszyńskiego dopiero w tie-breaku okazały się lepsze od SKF Poznański Bank Spółdzielczy Politechnika Poznańska. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Zaległe spotkanie z 2. kolejki II ligi siatkówki kobiet pomiędzy SKF PBS Politechnika Poznańska a UKS ZSMS Poznań zostało rozegrane dopiero w środowy wieczór w Hali Politechniki Poznańskiej i dostarczyło dużo sportowych emocji. Pierwszy set zdecydowanie należał do podopiecznych Damiana Gapika, które pewnie wygrały 25:16.

W drugim secie trener Marek Tuszyński dokonał zmian w składzie UKS ZSMS Poznań i jego podopieczne zaczęły prezentować się lepiej, ale pod koniec seta  SKF PBS wyszedł na prowadzenie 21:17. Tuszyński poprosił o czas dla swojego zespołu, który zaczął grać jeszcze lepiej i dzięki dobrej grze w obronie wygrał seta 25:23. Kolejna odsłona również należała do utalentowanych dziewczyn z UKS ZSMS Poznań i niespodziewanie wyszły one na prowadzenie w setach 2:1.

SKF PBS Politechnika Poznańska wyraźnie podrażniony takim obrotem wydarzeń starał się przejąć inicjatywę, ale podopieczne Marka Tuszyńskiego nie dały się ponieść emocją i po walce punkt za punkt zdołały wyjść na prowadzenie 20:15. To co nie udało się na początku spotkania zaczęło przynosić efekty po przerwie na żądanie trenera Gapika i gospodynie wygrały seta 28:26, a o końcowym wyniku miał zadecydować tie-break.

W piątym secie minimalnie lepsze okazały się siatkarki UKS ZSMS Poznań i dzięki zwycięstwu awansowały na ósme miejsce w tabeli II ligi i zrównały się punktami z SKF PBS Politechnika Poznańska oraz rezerwami Enei Energetyka Poznań. W 7. kolejce podopieczne Marka Tuszyńskiego będą podejmować SMS Police, z którym dwa dni później zmierzy się SKF PBS Politechnika Poznańska.

SKF PBS Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 2:3 (25:16, 23:25, 14:25, 28:26, 11:15)

SKF PBS: Radzewicz, Kohut, Halczak, Grzeca, Bogacz, Nowicka, Antczak oraz Karolczyk, Kozłowska, Kucner, Trybulska, Parczyńska.

Stałe szkolenie zespołów SKF PBS Politechnika Poznańska jest możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem tytularnym klubu jest Poznański Bank Spółdzielczy, a oficjalnym przewoźnikiem  FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.