20. Poznań Maraton: Kenijczyk i poznanianka zwycięzcami

Poznański maraton trzeci raz wygrał Cosmas Kyeva z Kenii z wynikiem 02:12:05. Jako pierwsza wśród kobiet na metę dotarła po fenomenalnym, sprinterskim finiszu poznanianka Monika Stefanowicz z czasem 02:37:42. Oboje otrzymali czeki na 20 tys. zł. Brąz wywalczyła z kolei  debiutantka Beata Lupa.

20. Poznań Maraton – poszukaj siebie na zdjęciach

20 edycja PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza wzbudziła wśród biegaczy ogromne zainteresowanie już podczas zapisów. Dwa tygodnie przed startem biegu został osiągnięty limit uczestników. Finalnie na linii startu poznańskiego maratonu stanęło 6213 biegaczy.

W niezwykle słoneczną, październikową niedzielę sygnał do startu dał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Życzę wszystkim dużo sił w nogach i życiowych rekordów. To już 20, jubileuszowa edycja tego biegu. Cieszę się, że są wśród nas biegacze, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe. Dziękuję, że tworzycie z nami historię poznańskiego maratonu. Wszystkim startującym życzę powodzenia. Do zobaczenia na mecie – powiedział tuż przed startem.

Ze zdobycia koronnego dystansu w jubileuszowej edycji 20. PKO Poznań Maratonu cieszyło się 6072 uczestników. Tym samym poznański bieg stał się najliczniejszym w tym roku maratonem w Polsce. Serca tłumu kibiców na trasie i wzdłuż mety biegu biły dzisiaj tylko dla maratończyków.