Zobacz fotogalerię z meczu MUKS Poznań – Enea AZS Gorzów

Dzisiaj po raz pierwszy przed własną publicznością zobaczyć można było odmłodzoną 1-ligową drużynę koszykówki kobiet MUKS Poznań. Popularne Muksiary pokonały zespół Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski 80:33. Patronat nad MUKS sprawuje „Nasz Głos Poznański”. Zobacz zdjęcia.

Podopieczne Macieja Brodzińskiego już w pierwszej kwarcie uzyskały wyraźną przewagę dzięki dobrej grze Weroniki Papiernik i Weroniki Woźniak, a na tablicy po ostatniej akcji premierowej odsłony było 20:8.  Jeszcze lepiej koszykarki MUKS-u zagrały w drugiej kwarcie, w której odskoczyły rywalkom na 46:17.

W kolejnych minutach spotkania przewaga poznanianek wzrastała, a po końcowej syrenie na tablicy pojawił się wynik 88:33. Bohaterkom meczu była Magdalena Kowalewska, która spędziła na parkiecie prawie 20 minut i zdobyła 13 punktów  dla zespołu MUKS Poznań. W tabeli 1. Ligi Kobiet PZKosz poznanianki zajmują po pierwszych kolejkach drugie miejsce.